החברה למימוש קרקעות צרו קשר
צילום: החברה למימוש קרקעות

קרקעות בשרון

קרקעות בשרון ידועות כנס נדל"ני מבוקש ביותר. לפניכם כל מה שחשוב לדעת על רכישת קרקע להשקעה באזור השרון, כולל האזורים המבוקשים ביותר והפרויקטים המומלצים. אז איך עובד התהליך ולמה כדאי לעשות אותו איתנו? הבה נתחיל.

החברה למימוש קרקעות

זמן קריאה: 5 דקות
החברה למימוש קרקעות צרו קשר
צילום: החברה למימוש קרקעות

מתחם 9 אבן יהודה

אבן יהודה, מתחם 9

בן יהודה צפון

כפר סבא, תוכנית מתאר כוללנית

שכונת מול הפארק

רעננה, רע/2020

מתחם 531

הוד השרון, הר/1202

ציר החינוך

הוד השרון, הר' 1302

החיים המודרניים במאה ה-21 גורמים לנו לשאוף ליותר מבחינה כלכלית, ולהיות במצב בו אנו כל הזמן חושבים קדימה לעתיד ומנסים לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר עבורנו בהווה. תכונה זו היא לא בהכרח רעה, הפכנו ליצורים עם שאיפות גבוהות ומודעות רבה.

תמיד נחפש איך נוכל להשתפר ומה אפשר לעשות בכדי להגדיל את מקור ההכנסה שלנו, ובכך גם להעלות את רמת חיינו. אחת האופציות הבולטות להעלאת רמת ההכנסה היא השקעה.

למעשה, יש מגוון רחב של השקעות ולא כל השקעה מתאימה לכל אחד. כאן תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם על השקעה  בקרקע הנמצאת בהליכי הפשרה ושינוי ייעוד בשרון: מהי קרקע בהליך הפשרה ושינוי ייעוד, מהם היתרונות של השקעה בקרקע מסוג זה ולמה כדאי להשקיע דווקא באזור השרון. 

 

מהי קרקע בהליכי הפשרה?

תהליך הפשרת קרקע הוא בעצם השם העממי להליך שינוי ייעוד הקרקע. במדינת ישראל הקטנה כל פיסת קרקע חשובה, ואכן כ-93% מהקרקעות שייכות למדינה (קרקעות מנהל) ומנוהלות על ידי רשות מקרקעי ישראל. המדינה מגדירה מראש ייעוד עבור הקרקע: קרקעות למגורים, למסחר, לחקלאות, שטחים ציבוריים וכדומה. ייעוד הקרקע משפיע על אופי השימוש בה כמובן, ומכאן שיש לו השפעה ישירה גם על השווי שלה.

כך למשל, קרקע שייעודה מוגדר כקרקע לחקלאות תהיה שווה פחות כסף, מאשר קרקע המיועדת למגורים שניתן לבנות עליה. למרות ההגדרות הקבועות והנוקשות, מדינת ישראל נוטה לשנות ייעודי קרקעות מעת לעת לפי צרכים משתנים, כלומר להפשיר קרקעות.

כך נוצר מצב בו אנשים אשר רכשו קרקע המוגדרת כחקלאית להשקעה מצאו עצמם יום בהיר אחד עם קרקע אשר ייעודה הוא לבנייה. כתוצאה מכך, ערך הקרקע שרכשו זינק באופן משמעותי ברגע ההפשרה והפך לפוטנציאל נדל”ני אדיר.

המשמעות של הפשרת קרקעות היא מהותית מאוד, במיוחד בישראל, בה מחירי הנדל”ן בשנים האחרונות נמצאים במגמת נסיקה מתמדת.

בעצם, הפשרת קרקע ושינוי הייעוד שלה הופכת השקעה מניבה וסטנדרטית להשקעה מוצלחת במיוחד אתם בטח שואלים את עצמכם מה צריך לקרות כדי שקרקע תופשר ותשנה את ייעודה, ובצדק. לפניכם פירוט קצר של שלבי התהליך בכדי לבאר את הנושא:

כל אזור בישראל יושב תחת תכניות מתאר (מקומיות, אזוריות, ארציות). בתכנית המתאר ניתן למצוא, בין השאר, מידע על ייעודה של הקרקע. למשל, בעת רכישת קרקע חקלאית הייעוד שיופיע בתכנית הוא כמובן, חקלאות.

לרוב, אם יש תכנון לשינוי ייעוד קרקע בעתיד הקרוב או הרחוק, הוא יופיע בתכנית המתאר המחוזית אשר ממנה נגזרות תכניות המתאר המקומיות. אישור שינוי הייעוד צריך לעבור בוועדות התכנון השונות והתהליך אינו קצר, אך במרבית המקרים התוצאה הסופית תהיה שווה את ההמתנה.

לאחר שינוי ייעוד הקרקע, הקרקע הופכת לקרקע לבניה, קרקע אשר ניתן לבנות עליה. חשוב לציין כי לאחר שהקרקע משנה את ייעודה, ישנו שלב בו המדינה מפקיעה חלק מהקרקע לצורכי פיתוח אזורי, למשל הקמת מבני ציבור, כבישים וכדומה, זאת בין אם מדובר בקרקעות מנהל ובין אם מדובר בקרקעות מבעלות פרטית. עם סיום שלב זה, הבחירה בידיכם – תוכלו לבנות על הקרקע או שתוכלו למכור אותה ברווח נאה.

 

אז למה בעצם לקנות קרקע להשקעה בשרון?

אזור השרון הוא למעשה חבל ארץ במדינת ישראל, הוא ממקום בסמוך למרכז ומכונה גם מישור החוף התיכון. הגבול הצפוני שלו הוא נחל אלכסנדר והדרומי מסומן על ידי נחל הירקון.

ממערב תוחם אותו הים התיכון וממזרח אלו הם הרי השומרון. למעשה מדובר בחבל ארץ גדול יחסית הממוקם באזור מרכזי ואסטרטגי בישראל. באזור השרון קיימות לא מעט קרקעות פרטיות אטרקטיביות להשקעה. מידע על חלק מהן ניתן למצוא כאן.

המצב הדמוגרפי בישראל מעיד על מגמה חד משמעית – מדי שנה יש גידול משמעותי באוכלוסייה, אולם השטח הקטנטן של המדינה לא מצליח להדביק את הפער.

לכן, מדינת ישראל מפשירה קרקעות באזורי ביקוש והופכת קרקעות שעד עתה היו קרקעות עם ייעוד חקלאי לקרקעות אשר ניתן לבנות עליהן. אזור השרון הינו אזור שההגירה אליו היא מהחיוביות ביותר בישראל, דבר אשר מגדיל את הביקוש לקרקעות בשרון וגורם לעליית מחירי הקרקעות ובהתאם, עליית מחירי הדירות.

הודות לביקושים הגבוהים לדיור איכותי באזור השרון והיתרונות הטבעיים של האזור, אשר ממוקם במיקום מרכזי בישראל, עם נופים וסביבה המשלבת כפריות ועירוניות, השרון נחשב כאזור “חם” להשקעה בקרקעות אשר נמצאות בהליכי הפשרה ושינוי ייעוד.

 

רכישת קרקע להשקעה בשרון בהליכי הפשרה – יתרונות נוספים:

מהם היתרונות של רכישת קרקע להשקעה בהליכי הפשרה בכלל, ובערי השרון כגון הרצליה, הוד השרון, רעננה, כפר סבא וכד’ בפרט? ידוע כי הליך הפשרת קרקע הוא ארוך ולעיתים מסורבל, שהרי מדובר בהליך שכרוך בהחלטות של ועדות שונות המערבות גופים איטיים ובירוקרטיים כגון משרדי ממשלה ורשויות מקומיות.

יתרה מזאת, נראה כי ברוב המקרים מדובר בהליך שעתידו לוט בערפל, אך עדיין, לא מעט אנשים בוחרים להשקיע בקרקע חקלאית ולא בכדי. היתרון הברור במקרה של הפשרת הקרקע היא התשואה הגבוהה של בעל הנכס על ההשקעה. מחירה של קרקע המוגדרת כ”חקלאית” נמוך עשרות מונים מקרקע אשר ייעודה לבנייה.

ברגע שתהליך ההפשרה מאושר ערך הקרקע מזנק בצורה כה משמעותית שהופכת את כל התהליך למשתלם. כמו כן, השקעה מסוג זה פותחת בפניכם ערוץ משמעותי נוסף: האפשרות להפוך את הקרקע לנדל”ן בר קיימא. לעיתים ניתן גם למכור את הקרקע המופשרת ליזם נדל”ן כזה או אחר ולעשות רווח גדול.

ולמה דווקא בשרון? כפי שציינו, באזור השרון יש ביקושים אדירים לנדל”ן למגורים, לתעשייה ולמסחר. כמו כן, זהו אזור שיש בו לא מעט קרקעות להשקעה בבעלות פרטית עם פוטנציאל הפשרה גבוה, אשר חלקן כבר נמצאות בהליך שינוי ייעוד.

לסיכום, חשוב לציין כי ההשקעה בקרקעות היא נושא מורכב ועל כן חשוב להבין לעומק את התחום. מומלץ מאוד להתייעץ עם חברה המתמחה בתחום ומשווקת קרקעות פוטנציאליות להשקעה, כזו אשר תוכל ללוות אתכם יד ביד לאורך התהליך ולהפוך את העניין לקל ונגיש עבורכם.

קרקעות להשקעה בשרון – למה לפנות לחברה למימוש קרקעות?

א. אנו מתמחים באזור השרון, אזור בעל ביקושים גבוהים.

ב. החברה צופה את המגמות העתידיות ופועלת לפיהן, כך לדוגמא כבר בשנת 2010 החברה רכשה עבור משקיעים קרקעות בחדרה ליד הים שבהמשך קיבל האזור את השם “חדרה עיר ימים”. דוגמא נוספת הן הקרקעות שרכשה החברה עבור משקיעיה באזור שמול הפארק ברעננה, מתוך ראיית הנולד שהולכת לקום במקום שכונה יוקרתית עם תשתיות של רכבת, כביש רוחב והייטק.

ג. החברה הובילה קבוצות ל-16 הפשרות ב-16 מתחמים וניתן להתרשם מפועלה של החברה ע”פ תוצאות בשטח.

ד. ניתן לפנות לחברה ולבקש לשוחח עם לקוחות מרוצים, כאלו אשר כבר בנו דירות וכאלו אשר בחרו לממש את הקרקע וגרפו רווחים נאים.

פרויקטים שכדאי לבחון: כפר סבא בן יהודה צפון | מתחם 9 אבן יהודה

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל”ן והקרקעות? הירשמו עכשיו

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל”ן והקרקעות? הירשמו עכשיו