קרקעות באשדוד

קרקעות באשדוד

האם כדאי לרכוש קרקע באשדוד בתקופה הנוכחית ואילו סוגי קרקעות ניתן לקנות? הכל בשורות הבאות...

החברה למימוש קרקעות

זמן קריאה: 3 דקות
קרקעות באשדוד

עם הידלדלות עתודות הקרקע בעיר, קרקעות למכירה באשדוד הפכו למצרך נדיר ויקר ערך, ולכן גם מבוקש ביותר.

השקעה במגרשים בעיר טומנת בחובה פוטנציאל משמעותי לתשואה ורווחים של עשרות ואף מאות אחוזים.

החברה למימוש קרקעות משווקת מגוון סוגים של קרקעות בהליכי תכנון שונים בניהן: קרקעות זמינות לבניה, קרקעות בייעוד למגורים, קרקעות בייעוד לתעסוקה וקרקעות חקלאיות בהליכי שינוי ייעוד להשקעה באזורי ביקוש בישראל כולל באשדוד והסביבה.

בשורות הבאות ניגע בכל הסיבות מדוע כדאי לרכוש קרקעות להשקעה באשדוד.

 

סיבות לרכישת קרקע להשקעה בעיר אשדוד

אשדוד הינה עיר נמל מטרופולינית בדרום ישראל והשישית בגדולה בארץ. מרכזי המסחר והתעסוקה באשדוד משרתים את כל ערי ויישובי האזור, לרבות אשקלון, קריית מלאכי, גדרה, קריית גת, יבנה ועוד.

אוכלוסיית העיר מונה כיום כ-250 אלף תושבים. העיר ניחנת במגמת הגירה חיובית, אשר עתידה להתעצם אף יותר בשל המלחמה, עם המעבר הצפוי של רבים מתושבי העוטף אליה. על פי ההערכות, גידול האוכלוסין עתיד להוסיף לעיר כ-150 אלף תושבים בשנים הקרובות.

במקביל, אשדוד חווה בתקופה האחרונה תנופת פיתוח משמעותית, שסביר להניח רק תגבר ככל שהמדינה תקצה יותר משאבים לפיתוח העיר בתום המלחמה הנוכחית.

העירייה נערכת לכך כבר עכשיו, עם תכניות פיתוח עירוניות שמעלות על נס את ערכי החדשנות, הקיימות ושימור הסביבה ונכסיה הטבעיים של העיר.

מספר התחלות הבנייה של פרויקטי נדל”ן חדשים בעיר מצוי במגמת עלייה.

קונספט עירוב השימושים, אשר תופס תאוצה בערים הגדולות ברחבי הארץ, לא פסח גם על אשדוד. כחלק מתנופת הבנייה בעיר, עתידים לקום פרויקטים חדשים המציעים יחידות דיור, מסחר ותעשייה במתחמים משולבים.

הגידול הצפוי באוכלוסיית העיר יגביר את הביקוש לקרקעות באשדוד. בהתאם לכך, מחירי הקרקעות והנכסים עתידים לעלות באופן משמעותי.

 

השקעה בקרקעות באשדוד בהליכי שינוי ייעוד

רכישת קרקע להשקעה בעיר אשדוד עשויה להניב תשואות ורווחים נכבדים, בייחוד עבור מי שישכיל להיכנס לשוק המקומי בעודו עדיין זול ולפני עליית המחירים הצפויה.

על אחת כמה וכמה, רכישת קרקעות חקלאיות באשדוד, אשר טרם הופשרו או שכבר אושרו לבנייה, מהווה אפיק השקעה עם פוטנציאל רווח עצום.

ניתן למצוא כיום קרקע חקלאית למכירה באשדוד במחיר זול למדי, וליהנות בהמשך מרווחים בגין עליית ערך והשבחה ככל שמתקרבים למועד התחלת הבנייה על השטח.

לחילופין, ניתן למצוא קרקע שכבר עברה תהליכי הפשרה ושינוי ייעוד לבנייה. זהו המצב למשל בפרויקט ICON אשדוד שבפארק העסקים וההייטק החדש אשר יוקם במרכז העיר.

פרויקט ICON אשדוד – במה מדובר?

פרויקט ICON שבפארק הייטק אשדוד הוא אחד מהמיזמים המסקרנים ביותר בעיר בעת הנוכחית.

מדובר בפרויקט להקמת בניין משרדים, עסקים ומסחר בעיצוב אדריכלי ייחודי, המתפרס על פני יותר מ-8,400 מ”ר. הבניין תוכנן בקפידה במטרה לספק סביבת עבודה איכותית ומטיבית.

מחד, בניין המשרדים ICON יוקם על שטח בפארק שכבר הופשר ועומד כרגע בסטטוס של זמין לבנייה מידית. במסגרת הפרויקט תוכנן לקום בניין בן 4 קומות אשר מפוצל לשני חלקים, כאשר כל אגף יכיל משרדים וחדרי ישיבות בגדלים שונים. במרכזו, בין שני מבני המשרדים, תוכננה מרפסת משותפת אשר מיועדת לעודד נטוורקינג, מפגשים מקצועיים ושיתופי פעולה עסקיים בין עובדי המתחם.

כמו כן, באי המתחם ייהנו משפע של מקומות חניה בחניון תת-קרקעי. המגרש מצוי במרכז פארק העסקים וההייטק החדש, אשר ממקום בעצמו באזור אסטרטגי במרכז העיר. בקרבת מקום, ניתן למצוא את תחנת הרכבת, שלל תחנות אוטובוס ועורקי תנועה ראשיים, לרבות כביש 4, צומת עד הלום ומסוף Reway החדש.

מאידך, הפארק אשר יתפרס על גבי שטח של כ-133 דונמים, עובר בימים אלו מתיחת פנים תכנונית וצפוי להיבנות על בסיס מודל עירוב השימושים החדשני, אשר משלב מגורים ומסחר ומשרדים, בנוסף להגדלת היקפי הבינוי במתחם.

בהתאם, זכויות הבניה בבניין צפויות לגדול פי 2 ומעלה בהתאם למדיניות עיריית אשדוד ולתוספת זכויות בניה למגורים. המשקיעים בבניין צפויים להכפיל את זכויות הבניה שלהם ולקבל זכויות בניה נוספות במגורים\דירות קטנות אשר שוות מאות אלפי שקלים עוד בטרם הבנייה. כיום הפרויקט מתכונן לגדול לכ- 13 קומות במקום 4 בלבד.

המתחם צפוי להפוך למוקד ההייטק הראשי של אזור הדרום, וליעד מבוקש עבור מחפשי עבודה מרחבי אשדוד ואזור הדרום. זאת בשילוב דירות מגורים אשר יהפכו את המתחם לפעיל 24/7 ושוקק לאורך כל שעות היממה.

 

אשדוד פארק הייטק פרויקט ICON
הדמיה של פרויקט ICON – משרדים בפארק ההייטק באשדוד

 

למה כדאי לרכוש קרקעות בפרויקט ICON אשדוד?

להלן היתרונות המרכזיים בקניית קרקעות בפרויקט ICON אשדוד:

  • ביקוש גבוה למשרדים באשדוד

למרות גודלה וחשיבותה האזורית של אשדוד, קיים בה מחסור ניכר בשטחי עסקים ומסחר. פארק ההייטק שבתוכו יוקם פרויקט ICON נועד לספק מענה לביקוש זה.

הפארק צפוי לספק עבודה לכ-20,000 עובדים, מה שמהווה אינדיקציה חיובית לביקוש העתידי למשרדים בבניין ICON.

הבניין ממוקם באופן אסטרטגי במרכז פארק ההייטק ובסמוך לנמל, מה שימשוך חברות טכנולוגיה והייטק לצד חברות ייצוא וייבוא, אנשי עסקים ויזמים פרטיים שיחפשו מקום להשכיר בו משרדים.

הקרבה למוקדי תחבורה ציבורית ופרטית תקל על הנגישות למתחם ותשפיע גם כן לחיוב על הביקוש ליחידות בפרויקט.

  • יחס עלות-תשואה גבוה וצפי לרווח יזמי משמעותי

רוכשי יחידות בפרויקט ICON באשדוד צפויים ליהנות מרווח של מאות אחוזים בשל תוספת זכויות הבנייה. להמחשה, יחידת משרד בת 100 מ”ר צפויה להתרחב לכ- 200 מ”ר ואף יותר, בנוסף לתוספת זכויות בניה במגורים, מה שיקנה למשקיעים רווח עצום.

כמו כן, השקעה בפרויקט בטרם התחלת הבנייה מאפשרת חסכון של עשרות ומאות אלפי שקלים, שכן בנקודת זמן זו המחירים נמוכים ופוטנציאל ההשבחה רק עולה.

המשמעות היא שעם אישור הגדלת הזכויות, המשקיעים צפויים להכפיל ואף לשלש את ההון שהושקע. מכאן שרכישת יחידה בפרויקט ICON לפני בנייתו תאפשר למקסם את ההשקעה.

פרויקטים המציעים קרקעות באשדוד להשקעה

פרויקט ICON אשדוד

פארק ההייטק אשדוד

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל”ן והקרקעות? הירשמו עכשיו

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל”ן והקרקעות? הירשמו עכשיו