רע 2020

קרקעות להשקעה ברעננה

חושבים לרכוש קרקע ברעננה? בצדק. בשנים האחרונות משקיעים רבים מגלים את האטרקטיביות שהולכת וגדלה בהשקעה בקרקעות חקלאיות ובקרקעות מופשרות או כאלו המיועדות לבנייה. כל המידע והטיפים החשובים לפניכם במדריך המלא להשקעה בקרקעות ברעננה.

החברה למימוש קרקעות

זמן קריאה: 5 דקות
רע 2020

בחיפוש אחר מקום אידיאלי להשקעה, כלל האצבע הוא שככל שמתקרבים למרכז הארץ, הביקוש גובר, ולא רק בגלל הקרבה לאזורי תעסוקה שוקקים, אלא גם בשל הסמיכות לצירי תנועה מרכזיים וסיכויים גבוהים להליכי שינוי ייעוד ובנייה מתקדמים.

משמעות הדבר היא, שגובה ההשקעה שהמשקיע נדרש להשקיע נמוכה בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים בעולם הנדל”ן, כמו דירות מגורים או נכסים מסחריים לדוגמה, והתשואה עשויה להיות גבוהה מאוד, במיוחד באזורי הביקוש, בהם עוד ועוד פרויקטים נמצאים בשלבים מתקדמים.

אחת הערים הבולטות בזירה זו היא רעננה, שבשנים האחרונות הפכה לאחד מהיעדים הפופולריים ביותר להשקעה. אך האם באמת כדאי לרכוש קרקעות להשקעה ברעננה בעת הנוכחית? במילה אחת – כן. בשורות הבאות ננסה להסביר מדוע.

רעננה הצליחה להגדיל בשנים האחרונות את כמות הקרקעות הזמינות להשקעה, שמוצעות במחירים אטרקטיביים ביחס לאזורי הביקוש במרכז הארץ. זה אומר שקיימים סיכויים גבוהים לעלייה בערך הקרקע ולרווח נאה מאוד ממכירתה בשלבי הפשרה וכן בכל אחד משלבי ההתקדמות הפרויקט.

תדמיתה של העיר רעננה כעיר צעירה ומודרנית מסמנת את עתידה להתפתח, וכבר כעת היא מציעה לתושביה מבחר רחב של מקומות תעסוקה בענף ההייטק, שממשיך להתרחב בשטחה. עם למעלה מ- 85,000 תושבים, המשתייכים לחתך סוציו- אקונומי גבוה ומוסדות חינוך מובילים, היא נחשבת לאחת הערים המבוקשות באזור השרון ובארץ בכלל.

כמו כן, רעננה עשירה בריאות ירוקות, ומציעה לתושביה סביבת מגורים פסטורלית ונעימה.. עבור משקיעי נדל”ן היא יעד חם הודות לעלייה מתמדת במחירי הנדל”ן במהלך 10 השנים האחרונות.

מכיוון שברעננה וסביבתה ישנם מספר מתחמים שנמצאים בהליכי תכנון המשקיע יכול לבחון קרקעות בשלבים תכנוניים שונים ולהחליט היכן הוא מעוניין להשקיע בהתאם להון העומד לרשותו ולסטטוס התכנוני בה הקרקע נמצאת.

תוכנית רע/2020 – קרקעות למכירה בשכונת מול הפארק

תוכנית רע/3000, שאושרה בחודש מרץ 2016 במסגרתה על פני שטח מדרום לפארק רעננה צפויים לאחר הפשרת הקרקע להיבנות שטחי משרדים ומסחר ובנייני מגורים רבי קומות. השטחים הללו ממוקמים סמוך לצירי תנועה מרכזיים ומעוררים עניין רב בקרב משקיעי נדל”ן רבים, ביניהם החברה למימוש קרקעות שארגנה רכישה של כ-25 דונם וחברת עזריאלי שרכשה את 2 בתי האבות והמרכז המסחרי הסמוכים לשטחים אלו במטרה לבנות במקומם מרכזי מסחר ומשרדים.

פרטי התוכנית כוללים 130,000 מ”ר שמיועדים לבניית משרדים, 15,000 מ”ר שמיועדים לבניית שטחי מסחר, כמו כן מתוכננים להיבנות בסמיכות למרכזים אלו בנייני מגורים בני 9-10 קומות וכ-2,000 יחידות דיור.

תוכנית רע מק 2020 – רעננה

צמידות שטחי המתחם לתחנת רכבת רעננה דרום ולכבישים המהירים היא נוסחה ידועה לרווחים נאים עבור מי שישקיע בבניית משרד או חנות במרכז העסקים החדש הנכלל בתוכנית רע/2020. כמובן שגם אלו אשר ירכשו באזור שכונת המגורים החדשה שתיבנה ויבחרו בבניית דירה ירוויחו רווחים נאים ביותר. המתחם כבר היום הוכתר על ידי רבים כשכונה המובילה והמבוקשת ביותר שתהיה ברעננה והמחירים בו רק הולכים ועולים

חשוב לזכור כי במתחמי הבניה השונים המציעים קרקעות למכירה ברעננה מתאימים במיוחד למשקיעים שאין בידם הון גבוה מאוד להשקעה, ועתידים להניב תשואה גבוהה לאחר הפשרת הקרקע. משקיע עם אורך רוח עשוי לגרוף רווחים נאים מאוד מהשקעה מסוג זה.

תוכנית רע/מק/2012/ב

במסגרת הצטרפותה של עיריית רעננה לתוכנית “ברית ערים לאיכות חיים וסביבה”, היא התחייבה לקדם פרויקטים שמיועדים לשפר ולקדם את איכות הסביבה ואת איכות החיים בעיר רעננה, ויזמה את תוכנית רע-מק 2012 ב, שמחויבת לבנייה על פי תקן בנייה ירוקה, ונמצאת בשלבים מתקדמים.

פרטי התוכנית כוללים כ-365 דונם, הממוקמים באזורה הדרום-מזרחי של רעננה, בהם מתוכננים להיבנות קרוב ל-1480 יחידות דיור לצד מבני דיור מיוחדים כמו בתי אבות, דיור מוגן ודיור לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, מרפאות, מבני עסקים, משרדים ומוסדות ציבור.

*עדכון – התוכנית להקמת שוכנת פרדס משותף בדרום העיר רעננה בגוש 6584 וגוש 6588 בצמידות לכביש 531 אושרה והופשרה בשנת 2019. כיום החלה בנייה בשכונה. התוכנית כוללת שכונה לכ – 1,500 יחידות דיור, דירות קטנות, מבני ציבור ושטחים פתוחים וכללה גם חלק מהשטחים שהופקעו לצורך סלילת כביש 531. המתחם מסומן כאזור 4 ב’ במפת ההתמצאות במתחמי התכנון בתוכנית המתאר הכוללנית של רעננה.

תוכנית רע 2015

תוכנית להקמת שכונת נווה זמר בצפון העיר רעננה בגוש 7661. התוכנית הציעה הקמת שכונה של כ – 3,500 דירות לצד מרכז מסחרי פתוח ומבני ציבור. התוכנית המפורטת אשר כללה פרצלציה אושרה ב 2012 והופשרה. מאז מרבית השכונה נבנתה. מחירי הדיור בשכונה עלו בצורה ניכרת וכיום נחשבת לאחת השכונות המבוקשות בסביבה.

תוכנית רע 3000

תוכנית המתאר הכוללנית של העיר רעננה. התוכנית נועדה להתוות מסגרת תכנונית להגדלת והגעה לצפי אוכלוסייה של כ – 120,000 תושבים בעיר כמו גם נתינת מענה תעסוקתי ופתרונות תחבורתיים. תוכנת המתאר מתייחסת לכלל העיר רעננה.

תוכנית המתאר הכוללנית רע 3000

תוכנית רע 2011

תוכנית להקמת שוכנת מגורים בגוש 6581 בחלקה המזרחי של העיר רעננה בצמוד לכביש 4. התוכנית המפורטת אשר כללה פרצלציה אושרה והופשרה בשנת 2016 וכללה 253 יחידות דיור ובאה להשלים את הרצף התכנוני במזרח העיר. שטחים הצמודים לכביש 4 שאינם נכללו בתוכנית השכונה והיוו חלק מתוכנית תתל/43/א (תוכנית לתשתיות לאומיות) הופקעו ולא קיבלו זכויות בתוכנית. המתחם מסומן כאזור 4 ד’ במפת התמצאות מתחמי התכנון בתוכנית המתאר רע 3000.

מתחם תכנון 4 ג’

שטח בייעוד למגורים בדרום מזרח העיר רעננה בצמידות לצומת רעננה בגוש 6587. כרגע המתחם ממתין להכנת תוכנית מפורטת ולא ידוע על תוכנית שכזו בעת הזו. שטחים הצמודים לכביש 4 כחלק מתוכנית תתל/43/א צפויים להיות מופקעים לטובת הכביש ללא קבלת זכויות בתוכנית כפי שקרה במתחם רע 2011 הצמוד.

מתחמי תכנון 4ד ומתחם 4 ג בצמידות לכביש 4 – רעננה

עלויות קרקע חקלאית ברעננה

כמו בכל השקעה בנדל”ן, יש מגוון פרמטרים שמשפיעים על גובה ההשקעה, וכפי שציינו, אחד היתרונות הבולטים שברכישת קרקעות להשקעה ברעננה הוא שיש היצע מגוון של השקעות שמתאימות למגוון רחב של משקיעים.

יחידת קרקע חקלאית או קרקע בהליך שינוי ייעוד עשויה לעלות בין 250 ל-650 אלף, כשהמחיר מושפע בעיקר מייעוד הקרקע. באופן כללי, ככל שמתקדמים בשלבי ההפשרה של הקרקע וכן בהליכי אישורי הבנייה, כך ערך הקרקע עולה, אולם ככל שרוכשים את הקרקע בשלבי שינוי ייעוד מוקדמים הסיכוי לגרוף תשואה גבוהה יותר עולה.

לסיכום, ההשקעה בקרקעות חקלאיות כבר מזמן הפכה לאפיק השקעה אטרקטיבי, במיוחד בגלל היעדר פתרונות דיור וביקוש הולך וגובר לשינוי ייעוד הקרקע והפשרתה לצורכי בנייה למגורים ולמסחר.

אף על פי שהשקעה בקרקעות חקלאיות או קרקעות בהליכי שינוי ייעוד מצריכה סבלנות ואורך רוח, היא מאפשרת גם לשחקני נדל”ן מתחילים להיכנס למשחק וטומנת בחובה אפשרות לרווחים נאים מאוד.

העיר רעננה ממוקמת באזורי הביקוש בישראל ומסתמנת כעיר בצמיחה עם מעמד סוציו אקונומי גבוה מאוד. תמהיל המרכיבים הזה, יוצר הזדמנויות השקעה אטרקטיביות בעיר בתחום הקרקעות והמקרקעין. משקיעים אשר ידעו לרכוש את הקרקע טרם הבניה עוד בשלבי התכנון יוכלו למנף סכומי השקעה נמוכים ונוחים לרווחים גבוהים עם התקדמות ההליכים התכנוניים בעיר.

פרויקטים המציעים קרקעות ברעננה להשקעה

מרכז העסקים החדש

רעננה, רע/2020

שכונת מול הפארק

רעננה, רע/2020

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל”ן והקרקעות? הירשמו עכשיו

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל”ן והקרקעות? הירשמו עכשיו