קרקע בן יהודה צפון כפר סבא
הדמיה להמחשה: פרויקט כפר סבא, בן יהודה צפון

קרקעות בכפר סבא

האם כדאי לרכוש קרקע בכפר סבא בעת הנוכחית, ואם כן באיזו תוכנית? מוכנים? מתחילים...

החברה למימוש קרקעות

זמן קריאה: 3 דקות
קרקע בן יהודה צפון כפר סבא
הדמיה להמחשה: פרויקט כפר סבא, בן יהודה צפון

בכל הנוגע להשקעות אסטרטגיות בנדל”ן, מעטים המקומות שיש לגביהם קונצנזוס כמו העיר כפר סבא, הממוקמת בלב אזור השרון המבוקש. רבים מבקשים לעבור להתגורר בעיר וליהנות מכל היתרונות שהיא מציעה, אך בשל הביקוש הרב קיים מחסור ניכר ביחידות דיור בעיר. הדבר מהווה כמובן הזדמנות עבור משקיעי הנדל”ן, כאשר בין שלל אפשרויות ההשקעה בעיר, בולטת אפשרות אחת מעניינת במיוחד: מתחם בן יהודה צפון. מתחם זה מהווה את עתודת הקרקע האחרונה שנותרה בכפר סבא, ומשכך הוא מציע למשקיעי נדל”ן פוטנציאל ייחודי לתשואה משמעותית.

מדוע כדאי להשקיע בקרקע בכפר סבא?

בשנים האחרון כפר סבא זכתה במוניטין כיעד השקעה כדאי מאוד באזור השרון, ולא בכדי. כפר סבא נחשבת לעיר איכותית מאוד, שהצליחה לשמר אווירה כפרית ואינטימית, עם שפע של שטחים ירוקים וצפיפות אוכלוסין נמוכה, כאשר נכון להיום מתגוררים בעיר כ-110,000 תושבים. העיר מציעה שילוב מצוין של מיקום אסטרטגי בקרבה לגוש דן, ולעורקי התחבורה הראשיים, מחירים אטרקטיביים, אוכלוסיה איכותית וחינוך יוצא מן הכלל, ועקב כך היא מושכת אליה משפחות צעירות מאזורים שונים בארץ. המשמעות היא, כמובן, שמחירי הדירות בעיר נמצאים בעלייה מתמדת. נוסף על כך, היצע הקרקעות בעיר הולך ומצטמצם, בעוד שקיימת תוכנית לפיתוח העיר ולצמיחתה, כך שתכיל בסופו של דבר כ-180,0000 תושבים. מכלול הגורמים הללו, מביאים לכך ששווי קרקעות למכירה בכפר סבא נמצא אף הוא בעלייה מתמדת.

היכרות עם מתחם בן יהודה צפון בכפ”ס

כאמור, ככל שהביקוש לדירות עולה, גם ערכן עולה בהתאמה, וגם מחירן של הקרקעות המעטות הזמינות לבנייה בעיר עולה אף הוא בהתמדה. הדבר הביא משקיעים רבים להבין שרכישת קרקעות בכפר סבא להשקעה יכולה להיות החלטה נבונה כלכלית אשר תניב להם רווחים נאים. הדבר נכון גם למשקיעים אשר אינם יכולים או אינם מעוניינים להיפרד מסכומים גבוהים מאוד או לקחת משכנתא לטובת הרכישה. עבורם, קרקע חקלאית למכירה בכפר סבא יכולה להיות אפשרות מצוינת.

כיום כמעט שלא נותרו קרקעות המיועדות לפיתוח בכפר סבא, ומתחם בן יהודה צפון, מהווה את עתודת הקרקע הפנויה האחרונה בעיר. המתחם ממוקם באזור מצוין, כאשר בחלקו הדרומי הוא גובל ברחוב בן יהודה, ממזרח הוא גובל בשכונת גני שרון ואילו מצפון הוא גובל במושב צופית.

מדובר במתחם אשר צפוי לשנות את פני הנוף של כפר סבא. מתווה הפיתוח של תוכנית צפון בן יהודה כפר סבא כולל שכונת מגורים גדולה, שטחי מסחר, פארקים רחבי ידיים ואזורים ציבוריים. גישה משולבת זו מתיישרת עם חזון העיר של צמיחה ושיפור השירות לקהילה. הקרבה של מתחם זה לליבה של העיר מוסיפה אף היא לקסם שלה, וכל אלה, הופכים את המתחם למקום אידיאלי להשקעה עם מגוון רחב של יתרונות.

בשכונה החדשה מתוכננות להיבנות כ-9,400 יחידות דיור, וכ-150,000 מ”ר של שטחי תעסוקה ומסחר, והיא צפויה למשוך אליה אוכלוסיה איכותית, מה שהופך אותה ליעד עוד יותר אטרקטיבי עבור משקיעים המעוניינים בקרקע להשקעה בעיר כפר סבא.

קניית קרקעות בפרויקט בן יהודה כפר סבא

נכון להיום, ייעוד הקרקעות במתחם הינו עדיין חקלאי, מה שאומר שבשלב זה עדיין ניתן לרכוש קרקעות במתחם בן יהודה צפון במחירים נמוכים משמעות משווי השוק של קרקעות לבנייה באזור זה.

יחד עם זאת, הקרקע נמצאת בתהליכי הפשרה, ומשקיעים שיזהו את הפוטנציאל של מתחם בן יהודה צפון, ויירכשו קרקעות בפרויקט בשלב זה, עשויים לקצור רווחים מאוד משמעותיים. חשוב לציין, כי ככל שתהליך ההפשרה של הקרקע יתקדם לקראת האישור הסופי לבנייה, ערכה צפוי לעלות והדבר ייתרגם לתשואה גדולה יותר עבור המשקיעים, אף אם כל מה שיעשו הוא רק לרכוש את הקרקע ולהחזיק בה. מי שיבחר להשקיע בשלבים מוקדמים יותר ייהנה הן מהשקעה ראשונית נמוכה יותר, והן מפוטנציאל תשואה גבוה יותר לאורך זמן.

פוטנציאל הרווח עבור המשקיעים בתוכנית צפון בן יהודה כפר סבא

המתחם ממוקם בין שכונות מבוקשות בכפר סבא דוגמת קפלן, כפר סבא הירוקה וכפר סבא הצעירה, שבהן המחירים עומדים נכון להיום על מעל 4 מיליון ש”ח לדירת 5 חדרים, וההערכות הן שמחירי הנדל”ן באזור עוד יוסיפו לעלות בעתיד. בתום תהליך ההפשרה ואישור התוכנית של המתחם, השווי לקרקע עשוי להגיע ל-1.4 מיליון ש”ח ויותר נכון לעת זו (תלוי בכמות המ”ר שרוכשים), כך שמשקיעים שישקיעו כמה מאות אלפי שקלים ירוויחו תשואה מאוד משמעותית על ההשקעה. משקיעים סבלניים שיבחרו להמתין ולממש את זכויות הבנייה בשטח ולבנות דירה, יוכלו כמובן להרוויח עוד יותר על ההשקעה וליהנות אף מעליית מחירי נדל”ן עתידית באזור.

עבור מי מומלצת השקעה בקרקע חקלאית למכירה בכפר סבא

משקיעי נדל”ן שמעוניינים להרוויח ממצוקת הדיור בארץ ומעליית ערך הנדל”ן בארץ ומחפשים הזדמנות לרכוש קרקעות במיקום מבוקש ובמחיר משתלם, יימצאו במתחם בן יהודה צפון שילוב מצויין. מדובר בעיר מאוד אטרקטיבית, אשר צפויה לגדול, אך עדיין להישאר בגודל שיותיר את הביקוש לדירות גבוה לעומת ההיצע. לפיכך, הרווח של המשקיעים מרכישת קרקע להשקעה צפוי להיות מאוד משמעותי.

בנוסף, קניית קרקעות בפרויקט בן יהודה כפר סבא תתאים מאוד למי שמעוניין לגוון את תיק ההשקעות שלו ושזוהי דריסת רגל ראשונית עבורו בעולם הנדל”ן. רכישת קרקע במתחם תתאים גם למשקיעים אשר אין באפשרותם להשקיע סכומי כסף גדולים אבל הם בכל זאת מעוניינים ליהנות מפוטנציאל הרווח והביטחון שהשקעה מסוג זה מציעה.

פרויקטים המציעים קרקעות בכפר סבא להשקעה

בן יהודה צפון

כפר סבא, תוכנית מתאר כוללנית

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל”ן והקרקעות? הירשמו עכשיו

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל”ן והקרקעות? הירשמו עכשיו