גבעת טוסקנה חיפה תשריט

קרקעות בחיפה

חיפה היא בין הערים שבהן מתבצעות הכי הרבה רכישות נדל"ן ובהתאמה מחירי הקרקעות בסביבה קפצו וממשיכים לעלות. אז מה קורה בחיפה שמושך משקיעים כה רבים? ולמה הקרקעות בחיפה כל כך כדאיות להשקעה?

החברה למימוש קרקעות

זמן קריאה: 4 דקות
גבעת טוסקנה חיפה תשריט

לפני שנבין מדוע כדאי לבחון אפשרות לקניית קרקע בחיפה, נתחיל עם הקדמה קצרה על העיר עצמה. חיפה אשר נחשבת ל”בירת הצפון” ולחלק במטרופולין שוקק שמהווה את המרכז התרבותי והכלכלי באזור צפון הארץ. כחלק מהשאיפה לחזק את מעמדה של העיר, קיימים מהלכים לפיתוח, חידוש והרחבת העיר. בכלל זה, קיימות תכניות קיימות ועתידיות להוספת אזורי תעסוקה, מסחר ופנאי, בנוסף על שכונות מגורים חדשות.

מבחינה נדל”נית, חיפה נהנית מביקושים גוברים לנכסים, וגידול האוכלוסין בה צפוי להגדיל את שיעור הביקוש אף יותר. מחירי הנכסים השפויים בשילוב עם הצביון הייחודי של חיפה הופכים אותה לאבן שואבת עבור סטודנטים, זוגות צעירים, משפחות צעירות ומשפרי דיור.

לאור המאפיינים הללו, שוק הנדל”ן החיפאי נחשב לאחד המסקרנים והאטרקטיביים ביותר עבור משקיעים. לצד הזדמנויות השקעה בדירות מגורים או נכסים מסחריים, אפשרות השקעה נוספת שלעיתים נחבאת מעיני המשקיעים – שלא בצדק – היא רכישת קרקעות בחיפה למטרות השקעה.

בשנת 2019 הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה תכנית מתאר כוללנית המותאמת לגידול האוכלוסייה הצפוי בחיפה.

בתוך כך, אושרה הקמה של שכונות מגורים חדשות על שטחים המיועדים להפשרה. כלומר, חלק ניכר מהשטחים הללו הם קרקעות חקלאיות שטרם הופשרו לבנייה אך צפויות להתחיל בתהליך שינוי הסטטוס.

רכישת קרקע חקלאית למכירה בחיפה עשויה להיות מכרה זהב של ממש. תהליכי ההפשרה ושינוי הייעוד לקרקע לבנייה אמנם עשויים לקחת מספר שנים. אך ככל שההליכים מתקדמים, כך גדל שווי הקרקע. עם התחלת הבנייה על הקרקע או הפיכתה של הקרקע לזמינה לבנייה – המחירים מזנקים לשיעורים אסטרונומיים של ממש.

קניית קרקע בחיפה בקרקעות מסוג זה מהווה השקעה לטווח הבינוני עד הארוך שמימושה עשוי להניב לרוכשים רווחים אדירים. להלן כל מה שצריך לדעת על השקעה בקרקעות בחיפה.

למה כדאי להשקיע בקרקעות בחיפה?

לפני שנסביר מהם יתרונות ההשקעה בקרקעות בחיפה, חשוב להבין תחילה למה כדאי להשקיע בקרקעות חקלאיות בארץ באופן כללי.

ניתן לדבר על 3 יתרונות מרכזיים בהשקעה בקרקעות:

 • שוק הנדל”ן הישראלי מאופיין בביקוש גבוה לצד היצע נמוך של נכסים, וזאת בשל היותה מדינה קטנה מבחינת שטח אך גדולה מבחינת אוכלוסייה. למעשה, מספר האנשים פר מ”ר בישראל הוא מהגבוהים ביותר בעולם, מה שהופך אותה לאחת מהמדינות הצפופות ביותר כיום.
 • כפועל יוצא מכך, עתודות הקרקע הזמינות לבנייה הולכות ומתדלדלות. גם הקרקעות חקלאיות, כלומר קרקעות שאינן זמינות לבנייה אך מיועדות להפשרה עתידית ושינוי ייעוד, הופכות למצרך נדיר ומבוקש.
 • השקעה בקרקעות חקלאיות כרוכות בעלויות רכישה נמוכות ביחס לנכסים בנויים, בעוד פוטנציאל התשואה האסטרונומי יכול להגיע פוטנציאלית לעשרות ואף מאות אחוזים מעלות ההשקעה ההתחלתית. ככל שמתקרבים לרגע ההפשרה והבנייה על השטח, כך עולה ערך ההשקעה.

אחרי שהבנו את העקרונות שעומדים מאחורי כדאיות ההשקעה בקרקעות, ניגש לבחון את הנושא של רכישת קרקע להשקעה בעיר חיפה.

יתרונות נוספים לרכישת קרקעות להשקעה בחיפה:

 • מחירי הקרקעות בחיפה נמוכים ביחס למחירי הקרקעות החקלאיות באזורי ביקוש במרכז הארץ
 • צפי לרווח בשיעור של עשרות ומאות אחוזים מעלות ההשקעה בעת המימוש
 • מגמת הצמיחה והפיתוח בחיפה וצפי לגידול אוכלוסיית העיר צפויה להעלות את הביקוש לנכסים
 • תכניות עירוניות וארציות לפיתוח העיר חיפה מעלות את סיכויי ההפשרה

אם כן, עבור מי ששוקל השקעה בקרקעות חקלאיות – העיר חיפה בהחלט מהווה יעד ששווה לבחון.

איפה כדאי להשקיע בקרקעות חקלאיות בחיפה?

בשלב האיתור של קרקעות למכירה בחיפה, מומלץ לשים לב למספר פרמטרים:

 • מיקום הקרקע – האם הקרקעות בחיפה מצויות בקרבה ללב העיר ולאזורי ביקוש אחרים, למשל כאלו הצופים לים?
 • סביבת הנכס – האם קיימות שכונות מגורים חדשות או תכניות להקמת מתחמי מגורים חדשים בסביבת הנכס?
 • תכניות עתידיות – האם הגורמים העירוניים והארציים מראים נכונות לתת רוח גבית לפרויקטי הפיתוח הבנייה באזור? האם קיימות תכניות לפיתוח עירוני וסביבתי?

אם התשובות לשאלות הללו היא כן, הרי שמדובר בהזדמנות השקעה כדאית ששווה לשקול. כמובן שלאחר שלב איתור הקרקע, יש לבחון את היתכנות ההשקעה ושאר מאפייניה העסקה.

חשוב לדעת כי השקעה בקרקעות עשויה להיות עסק חדש למדי עבור האזרח הממוצע. לכן מומלץ להיעזר בחברה מקצועית שתסייע בכל שלבי התהליך – מאיתור וזיהוי יעד ההשקעה, עבור בעסקת הרכישה ותהליכי ההפשרה, שינוי הייעוד והבנייה, ועד למכירה.

מהו פרויקט גבעת טוסקנה בחיפה?

תוכנית חפ/2000 – הכוללת גם את “פרויקט גבעת טוסקנה” – היא תכנית מתאר עירונית במסגרתה מתוכננת הקמה של שכונת מגורים חדשה בחיפה.

השכונה ממוקמת בחלקו הדרומי של הכרמל וצפויה לכלול למעלה מ-900 יחידות דיור חדשות עם נוף לים. המתחם מצוי בקרבה לתחנת הרכבת והתחנה המרכזית חיפה חוף הכרמל, וכן בסמוך לפארק העסקים מת”מ.

פרויקט גבעת טוסקנה עשויה לעניין משקיעים המחפשים לרכוש קרקע להשקעה בחיפה.

מדוע כדאי להשקיע בפרויקט גבעת טוסקנה בחיפה?

 • התכנית מעמידה הזדמנות לרכוש קרקע פרטית בחיפה עם רישום מלא בטאבו.
 • תכנית המתאר הכוללנית כבר אושרה בוועדות הרלוונטיות.
 • הזדמנות לרכישת קרקע בחיפה במחיר אטרקטיבי בשל תעריפי מכירה מוקדמת.
 • צפי רווחים בשיעור של מאות אחוזים מהעלות ההתחלתית.
 • ככל שתהליך ההפשרה, התכנון ולבסוף הבנייה על השטח מתקדם – כך גדל פוטנציאל הרווח.
 • לרוכשי הקרקעות בפרויקט יינתן ליווי מקצועי של עורכי דין ממשרד מוביל ושל חברה יזמית בעלת מוניטין מוכח בתחום הקרקעות החקלאיות להשקעה.

רק כדי לסבר את האוזן, דירות 5 חדרים בפרויקטים דומים בסמוך לגבעת טוסקנה  נמכרו במחיר של 2.7-3 מיליון ₪, מה שהקנה למשקיעים ובעלי קרקעות בסביבה רווחים גבוהים מאוד. לעיתים של מיליון ₪ ומעלה.

עם המשך מגמת העלייה במחירי הדיור בחיפה, המשקיעים בתוכנית חפ/2000 צפויים לשלש את כספם טרם הבנייה ובמידה וימשיכו לבניית הדירות להרוויח כ 1,000,000 ₪ בכל דירה. אם כן, פרויקט גבעת טוסקנה מהווה הזדמנות השקעה שחבל לפספס, בעיקר עבור משקיעים שגמלה בלבם ההחלטה להשקיע בקרקעות בחיפה.

פרויקטים המציעים קרקעות בחיפה להשקעה

פארק עסקים מת"מ 2

חיפה, תוכנית חפ' 1704 ג'

פרויקט גבעת טוסקנה

חיפה חפ/2000

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל”ן והקרקעות? הירשמו עכשיו

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל”ן והקרקעות? הירשמו עכשיו