השקעה עם תשואה גבוהה

השקעה עם תשואה גבוהה

בין אם אתם מעוניינים בהשקעות לטווח ארוך או רווחים לטווח קצר, חשוב לדעת איך בוחרים השקעות עם תשואה גבוהה.

החברה למימוש קרקעות

זמן קריאה: 4 דקות
השקעה עם תשואה גבוהה

שנת 2024 היא בדיוק הזמן להתחיל לחשוב על הזדמנויות ההשקעה הנכונות ביותר עבורכם.

בין אם אתם מעוניינים בהשקעות לטווח ארוך או רווחים לטווח קצר, חשוב לדעת איך בוחרים השקעות עם תשואה גבוהה. בשורות הבאות נבדוק האם באמת יש דבר כזה השקעה בטוחה עם תשואה גבוהה, ונסקור אפיקי השקעה עם פוטנציאל תשואה גבוה שכדאי לבחון בשנת 2024.

השקעה בנדלן

אחת מאפשרויות ההשקעה האטרקטיביות ביותר לשנת 2024 היא כנראה נדל”ן. נדל”ן תמיד נחשב לאפשרות טובה להשקעה לטווח ארוך וכזו שיכולה לספק את תשואה משמעותית ביותר לאורך זמן. עם פוטנציאל לרווחים בטווח הארוך וביטחון כלכלי, נדל”ן יכול להיות השקעה מצוינת עבור מי שיודע לאתר את ההשקעות הנכונות.

בשל ההיצע הנמוך של קרקעות בישראל, שאינו עומד בביקוש ההולך וגובר, נרשמו בשוק הנדל”ן הישראלי עליות ערך מטאוריות בשנים האחרונות והמגמה צפויה להימשך גם בעתיד הנראה לעין. הדבר מביא לכך שיותר ויותר משקיעים בוחרים לפנות להשקעות נדל”ן. מעוניינים לדעת איך לאתר השקעה עם תשואה גבוהה? בין אם אתם משקיעים ותיקים או מתחילים בשוק הנדל”ן, להלן מספר אפשרויות השקעה שכדאי לשקול בשנה הקרובה עבור מי שמעוניין לגוון את תיק ההשקעות שלו, כמו גם הסברים בנוגע לאילו בדיקות חשוב לבצע לפני שבוחרים אפיק השקעה רלוונטי.

רכישת דירה להשקעה

כיום קיים מחסור אדיר של דירות בשוק הנדל”ן הישראלי ומשקיעים רבים מעוניינים לנצל את הגידול בביקוש על ידי רכישת נכסים והשכרתם. נכסים מסוג זה הם דרך מצוינת לגוון את תיק ההשקעות ולייצר תשואה בטוחה על הכסף שלכם. על ידי רכישה של הדירה הנכונה, תוכלו ליהנות מזרם קבוע של הכנסות משכירות, כמו גם מהעלייה של ערך הנכס לאורך זמן.

יחד עם זאת, על אף שהתשואה על דירה להשקעה היא סולידית ו”בטוחה” באופן יחסי, היא איננה נחשבת לגבוהה, בטח ביחס לסכום ההשקעה הנדרש. השקעה שכזו מצריכה הון ראשוני גבוה מאוד ובמקרים רבים גם נטילת הלוואות משמעותיות. בתנאים של חוסר ודאות ועליות ריבית תכופות, הלוואות לצורך רכישת דירה יכולות להיות סיכון משמעותי עבור רוכשים ומשקיעים. במקום זאת, קיימת דרך פשוטה הרבה יותר להשקיע בנדל”ן שטומנת בחובה אפשרות לתשואה גבוהה על פני זמן והיא רכישת קרקע להשקעה.

רכישת קרקע זמינה לבניה

קרקע זמינה לבניה היא קרקע שעברה את כל האישורים הנדרשים וכעת ניתן לבנות עליה. קרקע זמינה לבניה לרוב תהיה זולה יותר מאשר רכישה של דירה. יחד עם זאת, בשל הביקוש הרב, שווין של קרקעות לבניה גבוה מאוד ועדיין מצריך מהרוכש סכום כסף לא מבוטל. מכיוון שערך הקרקע כבר גבוה, עליית הערך תהיה הרבה פחות משמעותית ועל כן התשואה למשקיעים בעת המכירה שלה לא תממש את מלוא הפוטנציאל.

רכישת קרקע להשקעה בהליכי שינוי ייעוד

כנראה שמבין כל אפיקי ההשקעה בתחום הנדל”ן, רכישה של קרקע חלקאית שאינה זמינה לבניה טומנת בחובה את הפוטנציאל הגבוה ביותר לתשואה משמעותית. קרקע בהליכי שינוי ייעוד היא קרקע שנכון להיום אין אפשרות לבנות עליה, ולכן שוויה נמוך משמעותית משוויה של קרקע שכבר זמינה לבניה. באמצעות תהליך של שינוי ייעוד (המוכר גם בתור “הליך הפשרת קרקע”) ניתן להסב קרקע חקלאית לקרקע זמינה לבניה למגורים או לקרקע שמיועדת למבני תעשייה ומסחר בתוך מספר שנים.

עם סיום תהליך שינוי הייעוד (וכבר במהלכו), שוויה של הקרקע מזנק משמעותית, לעיתים במאות אחוזים, מה שנותן למשקיעים בעלי אורך רוח תשואות גבוהות שכמעט ולא ניתן לקבל באפיקי השקעה אלטרנטיביים. חלק מהמשקיעים שקנו בשנים האחרונות קרקעות להשקעה באזורי ביקוש בישראל כבר הכפילו ושילשו את כספים, ובמקרים מסוימים, מי שהחזיק בקרקע תקופה ארוכה יותר הצליח אפילו יותר. בשל מחירה הנמוך, משקיעים לרוב יוכלו לרכוש קרקע חקלאית להשקעה באמצעות הון עצמי לא גבוה ובכך נחסך מהם הסיכון שבחשיפה להלוואות, לעלייה בשיעור הריבית וכדומה.

האם תשואה גבוהה אומרת בהכרח שגם הסיכון יהיה גבוה? לא תמיד. במקרה של קרקעות חקלאיות להשקעה מדובר בהשקעה בעלת פוטנציאל תשואה גבוה וסיכון שמשתנה בהתאם לפרויקט הספציפי בו בוחרים להשקיע. השקעה בקרקעות אינה השקעה מסוכנת כמו שרבים נוטים לחשוב. הקרקע נרשמת על שם הרוכש בטאבו, ובנוסף, יש בדיקות שניתן לבצע על מנת להגדיל משמעותית את הסיכוי להתממשות פוטנציאל הרווח:

  1. על מנת שניתן יהיה לאשר את שינוי הייעוד של הקרקע, יש צורך בתוכנית מתאר שמאפשרת את שינוי הייעוד. במידה שקיימת תוכנית המייעדת את האזור בו ממוקמת הקרקע לבניה למגורים, הדבר מבטיח שבמוקדם או במאוחר שינוי ייעוד אכן יאושר, וכעת זה רק עניין של זמן עד לאישור המיוחל.
  2. במידה וכבר התחילו לקדם תוכנית לאישור שינוי הייעוד, אשר כבר עברה חלק מהמשוכות והיא נמצאת בשלבים האחרונים של התהליך, הדבר מפחית משמעותית את הסיכון ומגדיל באופן מאוד משמעותי את הסיכוי לשינוי ייעוד בטווח זמן של מספר שנים.
  3. רכישה של קרקע מיזמים שכבר שיווקו בעבר קרקעות וביצעו הליכי שינוי ייעוד בהצלחה, מגדילה אף היא את הסיכוי לכך להתממשות פוטנציאל הרווח.

השקעות בשוק ההון

שוק ההון הוא אחד מאפיקי ההשקעה הפופולריים ביותר, אך האם קיימות השקעות בטוחות בשוק ההון? התשובה היא שבשוק ההון אין השקעות בטוחות, והוא טומן בחובו גם לא מעט סיכונים. להלן מספר אפשרויות להשקעה בשוק ההון.

מניות

לאחר תקופה ארוכה שבה שוק ההון ספג ירידות, כעת ניתן לרכוש בסכום נמוך יחסית מניות של חברות טובות שירדו באופן מאוד משמעותי בשל גורמים שאינם קשורים למניה עצמה אלא לגורמים הקשורים בכלכלה העולמית. השקעה במניות יכולה לספק זרם הכנסה קבוע באמצעות דיבידנדים ופוטנציאל לתשואה לא מבוטלת. יחד עם זאת, כפי שראינו בשנה האחרונה, שוק ההון יכול להיות תנודתי מאוד ושווי של מניה יכול לצנוח בעשרות אחוזים בתוך ימים בודדים. כמו כן, שוק ההון מתמודד כיום עם חוסר ודאות גדולה מאוד, בין היתר בשל אינפלציה גואה, אין לדעת האם הירידות המשמעותיות בשוק הסתיימו או שנכונה לנו עוד תקופה ארוכה של ירידות. על כן, עבור מי שמעוניין בהשקעה יציבה ובטוחה עדיף לפנות לאפיקים בטוחים יותר כמו קרקעות להשקעה.

אגרות חוב (אג”ח)

אג”ח הן דרך נוספת לגוון את התיק שלך, כאשר ניתן לבחור בין השקעה באג”ח ממשלתיות או באג”ח קונצרניות. אג”ח ממשלתיות הן אופציה בטוחה יותר מכיוון שהן מגובות על ידי הממשלה, בעוד שאג”ח קונצרניות מסוכנות יותר אך בעלות פוטנציאל לתשואות גבוהות יותר. בדרך כלל, איגרות חוב נחשבות להשקעות בטוחות יותר ממניות מכיוון שהן בדרך כלל פחות תנודתיות ומציעות שיעור תשואה קבוע. עם זאת, אג”ח אינן נטולות סיכון, ויש לשקול את סיכון האשראי של המנפיק וסיכונים אחרים הקשורים לאג”ח לפני ההשקעה.

בכתבה זו סקרנו מספר אפשרויות השקעה בעלות פוטנציאל תשואה גבוה. האם ניתן לחזות מראש מה תהיה התשואה על השקעה מסוימת? התשובה היא שלא ניתן לחזות באופן ודאי, אבל ישנם אפיקי השקעה שבהחלט יכולים להבטיח פוטנציאל לתשואה גבוהה יותר. לפני ביצוע השקעה מכל סוג חשוב לבצע את הבדיקות הנכונות ולבחון את הדברים לעומק.

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל”ן והקרקעות? הירשמו עכשיו

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל”ן והקרקעות? הירשמו עכשיו