השקעות קטנות בנדלן

השקעות קטנות בנדל"ן – איפה להשקיע סכום של עד ₪500,000

יש לכם סכום של עד 500,000 שקלים ומעוניינים להשקיע אותו בנדל"ן? להלן כמה מאפיקי ההשקעה המומלצים ביותר המהווים תחליף מצוין להשקעה בסכום שאינו מספיק כדי לקנות דירה בישראל.

החברה למימוש קרקעות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
זמן קריאה: 3 דקות
השקעות קטנות בנדלן

המשקיעים בישראל מבולבלים. עליית מחירי הדירות, שנמשכת כבר יותר מעשור, ניצבת בפני מאבק עיקש של שר האוצר, ולאחרונה נראים סימני בלימה ואף ירידת מחירים. גם שוק ההון, שדהר קדימה בחודשים האחרונים, מגלה סימני היסוס.

בישראל הקטנטנה, המשאב הנדיר ביותר אינו נפט או גז – אלא קרקע. האוכלוסייה גדלה ומתרחבת בהתמדה, ובין אם מחירי הדירות עולים או יורדים, משפחות חדשות זקוקות לעוד ועוד דירות לגור בהן – ויש גבול למידה שבה אפשר לצופף יישובים קיימים, או לבנות יותר ויותר לגובה.

המשאב הנדיר ביותר אינו נפט או גז – אלא קרקע

במידה וברשותכם סכום של כמה מאות אלפי שקלים ואתם מחפשים היכן להשקיע אותם, נדמה כי הדבר הנכון ביותר שניתן לעשות הוא לפנות לענף הנדל"ן. בימינו, תחום הנדל"ן והקרקעות נחשב ליציב וקבוע בהשוואה לאפיקים אחרים (למשל שוק ההון ותיקי השקעות) ורבים המשקיעים, אשר בוחרים להתמקד בו כאפיק ההשקעה המרכזי שלהם. בחירה של נכס להשקעה בתחום הקרקעות בהתאם לעקרונות וקווים מנחים, תוביל בדרך כלל לקבלת תשואות עודפות על פני שאר אפיקי ההשקעה הזמינים כיום בארץ ולהשקעה נבונה.

מחירי הנדל"ן למגורים בארץ מרקיעי שחקים ובעשור האחרון חלה עלייה ניכרת במחירי הדירות ובמחירי הקרקעות. משקיעים שברשותם סכום כסף של עד 500,000 ש"ח, אשר לא תמיד מספיק לקניית דירה, יכול לבחור להשקיע אותו בקרקעות. קרקע הנמצאת בהליך שינוי ייעוד באזור המרכז היא אופציה ממשית וכדאית להשקעה וזאת משום שמדובר באזור פופולרי ובעל ביקוש אשר רק הולך וגובר. במיוחד כאשר כמות הקרקעות הפרטיות בישראל כה מצומצמת. (7% מסך כל הקרקעות בישראל הן קרקעות פרטיות).

השקעות קטנות בנדל"ן – האפשרויות המשתלמות ביותר

ישנן מספר אפשרויות שעשויות להיות התשובה לשאלה: "איפה כדאי להשקיע סכום של עד חצי מיליון שקלים". ראשית, ניתן להשקיע ברכישת דירה כחלק מקבוצת רכישה וכך לחסוך מאות אלפי שקלים. דירות מסוג זה טרם נבנו והן משווקות במחיר נמוך משמעותית משווין העתידי האמיתי.

כיוון שרכישת הדירות מתבצעת בשלב בו הן מוגדרות "כדירה על הנייר" או "כדירה על תכניות" ניתן לרכוש אותן במחיר נמוך משמעותית. דרך זו נחשבת לרווחית ומשתלמת מכיוון שבהמשך, ניתן יהיה למכור את הדירה כדירה גמורה עם מפתח ולהרוויח בעבורה סכום נאה  וזאת בעקבות השבחת הנכס ומכירת מוצר מוגמר.

אפשרות נוספת שנחשבת להשקעה מומלצת עבור בעלי הון של עד חצי מיליון שקל היא קניית קרקע להשקעה באזורי ביקוש. השקעה מסוג זה בדרך כלל נכללת  בקטגוריית "השקעות קטנות".

 

 

השקעה בקרקע – מדוע ולמה? יתרונות שחשוב להכיר

האפשרות לרכישת קרקע להשקעה הופכת רלוונטית יותר כאשר מדובר בקרקע אשר כבר מצויה בהליך של שינוי ייעוד מקרקע חקלאית לקרקע המיועדת למגורים. קרקעות שאינן זמינות לבניה הן יחידות קרקע שטרם התקבל אישור סופי ורשמי לבנות עליהן, ולכן מחירן כיום נמוך משמעותית ממחירן לאחר ההפשרה. השקעה בקרקעות מסוג זה נכללת תחת ההגדרה 'השקעה לטווח בינוני-ארוך', אך זוהי גם הסיבה המרכזית שהתשואה על השקעה בנכס מסוג זה גבוהה יותר כמעט מכל אפיק השקעה אחר.

רכישת קרקע בשלבים ההתחלתיים ביותר בדרך כלל איננה עסקה יקרה ותלויה במשתנים כמו אזור ביקוש, עתיד תכנוני ומצב משפטי. ככל שמקדימים לרכוש את הקרקע כך המחיר הנדרש בעבורה נמוך יותר. לכן, אם תהיתם היכן להשקיע 300,000 אלף שקל (פחות או יותר) – קרקעות בהליך שינוי ייעוד, יכולות להיות התשובה עבורכם.

תחום הנדל"ן והקרקעות נחשב ליציב וקבוע בהשוואה לאפיקים אחרים

יתרה מכך, לאחר הרכישה ניתן יהיה בדרך כלל למכור את הקרקע בכל שלב והסיכויים כי ההשקעה בקרקע תרד לטמיון הם נמוכים, במיוחד במדינה קטנה כמו ישראל בה היצע הקרקעות מוגבל. חשוב לשים לב כי רכישת קרקעות בסכום של עד חצי מיליון שקל יכולה להתבצע גם  באזורים פופולריים ברחבי הארץ וגם באזורים מתפתחים ופריפריה וזאת כל עוד בוררים את ההשקעה בצורה נכונה וע"פ קריטריונים מנחים .

מדוע השקעה בקרקעות באזור המרכז או השרון היא אופציה שכדאי לבחון?

אזור המרכז תמיד היה אזור שבו מחירי הנדל"ן גבוהים, וכך כנראה זה יישאר גם בעתיד. קרקעות באזור המרכז הן מצרך מבוקש, במיוחד אלו הקרובות לחוף הים. באזור המרכז והשרון ישנה התפתחות מבחינות רבות: מקומות עבודה ותעסוקה, מקומות בילוי, מרכזי קניות, מוסדות חינוך איכותיים ועוד. כל אלו תורמים רבות לסיכוי שההשקעה שלכם בקרקע תתגלה כמשתלמת.

כיצד השקעה בקרקע יכולה להוביל לרווח / לרכישת דירה?

הביקוש לדירות במרכז הארץ אכן גבוה וממשיך לעלות מדי יום. בהתאם, גם לקרקעות יש ביקוש גבוה במיוחד מצד אלו שמבינים כי מדובר בהשקעה כדאית לעתיד. למשל, מי שאין ברשותו סכום גבוה דיו לרכישת דירה במרכז הארץ, אלא סכום של עד 500,000 שקלים (סכום שאינו רלוונטי בעבור דירות במרכז) יכול לבחור לקנות קרקע להשקעה ולהגיע תוך מספר שנים, באמצעות ליווי בנקאי של הבנייה, לדירה ולחסוך מאות אלפי שקלים ואף מיליונים.

כלומר, במידה ויש בידכם סכום כסף של עד חצי מיליון שקלים, ניתן יהיה למנף אותו בדרך של רכישת קרקע להשקעה. למשל, אם בידכם סכום של 300,000 ש"ח, לא תוכלו לרכוש דירה במרכז הארץ כיוון שהמחירים באזור זה נעים סביב ה-2 מיליון שקלים. גם האופציה של לקיחת משכנתא לא באה בחשבון כיוון שההון העצמי נמוך מדי. לכן, תוכלו לרכוש בסכום זה קרקע להשקעה. מרגע רכישת הקרקע, מתבצע רישום הערת אזהרה ולאחר מכן רישום בטאבו ולמעשה יש ברשותכם נכס.  מרגע הרכישה ובהתאם להתקדמות ההליך התכנוני, שווי הקרקע רק ילך ויעלה.

להגיע תוך מספר שנים, באמצעות ליווי בנקאי של הבנייה, לדירה ולחסוך מאות אלפי שקלים ואף מיליונים.

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל"ן והקרקעות? הירשמו עכשיו