משרדים חדשים למכירה

משרדים חדשים למכירה – המדריך השלם

משרד חדש הוא מוצר מבוקש בתקופה הנוכחית, הן מצד משקיעים והן מצד בעלי עסקים. במדריך הבא כל מה שחשוב לדעת על משרדים חדשים למכירה בישראל בשנת 2021.

החברה למימוש קרקעות

זמן קריאה: 3 דקות
משרדים חדשים למכירה

השקעה בנדל”ן משרדי היא ללא ספק צו השעה, מפני שהיא מאפשרת השקעה בסכומים לא גבוהים, לטווח ארוך, בסביבה יציבה, ועם תשואות גבוהות. מה חשוב לדעת לפני שקונים משרד חדש? איפה תמצאו פרויקטים של משרדים למכירה ומה התהליך בקניית משרד חדש? המדריך השלם עם כל ההמלצות לקניית משרד ב-2021 – לפניכם.

מה חשוב לבדוק ואיך מוצאים משרד חדש למכירה?

משקיעי נדל”ן רבים מוצאים כי השקעה בנדל”ן למגורים בארץ ובחו”ל כבר אינה האפשרות הרווחית ביותר להשקעה בנדל”ן, ואת מקומה מחליפה ההשקעה במשרדים חדשים למכירה באזורי ביקוש ברחבי הארץ. על אף המחיר הגבוה למ”ר נדל”ן עסקי, שטחי הרכישה של משרדים הם קטנים ועל כן מאפשרים השקעה בסכומים קטנים (מה שמפחית את גובה ההשקעה גם בהיבט של גובה המימון הבנקאי שתצטרכו ליטול לצורך הרכישה ואו הבנייה), והתשואות גבוהות ובדרך כלל יציבות לטווח ארוך, עם שוכרים עסקיים שלא נוטים לשנות את מיקומם.

שטחי הרכישה של משרדים הם קטנים ועל כן מאפשרים השקעה בסכומים קטנים

הבחירה להשקיע בפרויקטים של משרדים למכירה מייצרת בדרך כלל תשואה גבוהה יותר על השקעה נמוכה יותר, וזאת בתנאי שאתם יודעים כיצד לבחור ולנהל את העסקה שלכם. מספר דגשים שיעזרו לכם לבצע עסקה נכונה:

  • בררו רק אודות משרדים חדשים למכירה הנמצאים באזורי ביקוש ברחבי הארץ. אזורים של ביקוש גבוה, גם בפריפריה (שם המחיר למ”ר הוא משמעותית זול יותר, ובדרך כלל גם המיסים המשולמים לעירייה נוחים) יניבו תשואה גבוהה עם שוכרים קבועים ובמידת הצורך, תחלופת שוכרים נוחה וקלה. אל תתפתו לקניית משרד חדש באזורי תעשייה או תעסוקה שאינם אזורי ביקוש, מפני שנכס שיעמוד ריק ייצר תשואה שלילית, או במילים אחרות, יעלה לכם כסף בכל חודש.
  • היו ראליים בנוגע לתחזיות ותכננו את ההשקעה בהתאם. משקיע נבון לוקח בחשבון, למשל, גם את עלות הלוואת המשכנתא למימון העסקה (בדרך כלל בהלוואות לעשרים שנה התשלום הנומינאלי הוא פי 1.5 ביחס לקרן ההלוואה המקורית). דעו מה גובה דמי השכירות המשולמים בפרויקטים של משרדים למכירה במיקומים דומים ובמאפיינים דומים, וחשבו מה יהיה גובה התשואה בקניית משרד חדש באזור הנבדק. תשואה טובה להשקעה בנדל”ן משרדי – 10% – 7%
  • בכל תהליך של קניית משרד חדש, בדקו היטב את תנאי העסקה. האם המשרד שתרכשו יירשם על שמכם בטאבו? האם ישנה חברת ניהול בתשלום חודשי נוסף שתנהל את הנכס ותפתור אתכם מהפתעות לא נעימות? האם הרכישה מלווה בעורך דין מטעם החברה שיענה על שאלותיכם? באיזה שלב של הפרויקט אתם נכנסים כרוכשים או משקיעים, והאם בשלבים התחלתיים המחיר משקף את ההמתנה לתום הבנייה וקבלת מפתח?

אזורים של ביקוש גבוה, גם בפריפריה, יניבו תשואה גבוהה

חברות בנייה וחברות יזמיות, העוסקות כעת בבנייה ושיווק פרויקטים של משרדים למכירה בערי המרכז והפריפריה, לעיתים מציעות משרדים במחירים נמוכים עד 20% ביחס למחירים הממוצעים באזור. זו הזדמנות המאפשרת השקעה במשרדים קטנים למכירה במחירים נמוכים, בתשואה גבוהה, ועם עליית ערך הנכס בתוך זמן קצר. דוגמה לכך היא העיר אשדוד – עיר בדרום מרכז הארץ, המתאפיינת בביקושים גבוהים בשנים האחרונות, לנדל”ן למגורים כמו גם לנדל”ן משרדי. משרדים חדשים למכירה באשדוד מוצעים במחירים נמוכים ממחירי השוק, בשלבים התחלתיים של הבנייה, ומייצרים הזדמנויות פז למשקיעים.

 

 

שלושה כללי מפתח להשקעה בפרויקטים של משרדים למכירה

בשנים האחרונות, אנחנו רואים עלייה בעניין שמגלים משקיעים בפרויקטים של נדל”ן משרדי. הנה שלושה כללי מפתח לאיתור השקעה רווחית בקניית משרד חדש:

  • העריכו באופן ריאלי את הסיכון בעסקה. אם אתם מתעניינים בעסקת רכישת משרד חדש, בשלב בו הקרקע עליה מיועדת הבנייה היא עדיין קרקע חקלאית – בדקו את תהליך שינוי הייעוד בוועדה המחוזית, דעו באיזה שלב של “תהליך ההפשרה” עומדת הקרקע המיועדת לבנייה
  • אל תשכחו לקחת בחשבון עלויות נוספות. למשל: בהלוואת משכנתא כאמור, התשלום הנומינאלי על הנכס יעלה באופן חד. על כן, דווקא ההשקעה בפרויקטים של משרדים למכירה, בסכומים נמוכים יחסית היא השקעה משתלמת, בשל השיעור הגבוה בדרך כלל של מימון עצמי. קחו בחשבון גם: עלויות עורך דין, מיסים, תשלומים לעירייה או למועצה, וכדומה. תוכלו למצוא פרוייקטים של משרדים למכירה המספקים חלק מהשירותים וחוסכים בעלויות.
  • בדקו באופן מקיף את שני אפיקי הרווח מהעסקה שתבצעו: האחד הוא תשלום השכירות החודשית, המהווה הכנסה פאסיבית חודשית וקבועה; והשני הוא עליית הערך של הנכס שתרכשו. דרך טובה להבטיח עליית ערך משמעותית, כאמור, היא רכישת משרד “על הנייר”, טרם תחילת הבנייה, במחירים נמוכים ממחירי נכסים ממוצעים באזור.

תשואה טובה להשקעה בנדל”ן משרדי נעה בין 10% – 7%

בשורה התחתונה – האם שווה להשקיע בקניית משרד חדש?

מבין שפע האפשרויות שמשקיעים רואים כיום לנגד עיניהם, כנראה שהשקעה בנדל”ן משרדי היא אחת ההשקעות המשתלמות ביותר. היא שומרת על יציבות ותשואות קבועות לאורך זמן(בדומה לרכישת נדל”ן למגורים בחו”ל, למשל) , היא נוחה לתפעול והיא דורשת סכומי השקעה ראשוניים נמוכים ביחס להשקעה בנדל”ן למגורים. בחירה נכונה של מקום ההשקעה והחברה מולה תעבדו – יאפשר לכם לייצר ערוץ הכנסה חודשית קבועה ונוחה, לצד עליית ערך הנכס ורווחים של עשרות אחוזים לפעמים בשווי המשרד שרכשתם.

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל”ן והקרקעות? הירשמו עכשיו

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל”ן והקרקעות? הירשמו עכשיו