קרקע בסמוך לים חדרה

איפה כדאי לרכוש קרקע להשקעה?

איפה הכי כדאי לרכוש קרקע להשקעה בשנת 2022 - החלטתם לקנות קרקע חקלאית להשקעה? מדריך זה יסייע לכם להבין היכן הכי כדאי לכם להשקיע בעת הנוכחית.

החברה למימוש קרקעות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
זמן קריאה: 4 דקות
קרקע בסמוך לים חדרה

מדינת ישראל יושבת על שטח מצומצם. המרחק בין הנקודה הצפונית ביותר לבין הנקודה הדרומית ביותר במדינה עומד על כמה מאות קילומטרים בלבד. אם לוקחים בחשבון את קצב גידול האוכלוסייה המהיר יחסית למדינות בעלות אופי מודרני, ניתן להסיק כי מבני המגורים הקיימים במדינה אינם מספיקים בכדי להכיל את כל תושביה שהולכים ומתרבים בקצב מהיר. אולם אין צורך להתעסק עם סטטיסטיקות או חישובים מסובכים, מספיק לפתוח עיתון או להקשיב למהדורת חדשות בכדי להבין שהביקוש העולה לדיור הוא תולדה של צורך ממשי בשטח המיועד בנייה.

מדוע רכישת קרקע להשקעה בשנת 2022 היא השקעה חכמה?

אנשים זקוקים לבתים, אולם השוק לא עומד בקצב הביקוש. אחד הפתרונות למצב זה הוא הפשרת קרקעות, כלומר – שינוי יעוד של קרקע, מכזו אשר מטרתה המקורית היא לצורכי חקלאות, לקרקע שאפשר לבנות עליה. בכך גם יזנק ערכה של הקרקע בצורה משמעותית. עלות קרקע חקלאית היא פחותה בהרבה מעלות קרקע לבנייה, כך שרכישה של קרקע חקלאית אשר נמצאת בהליכי הפשרה ועתידה לשנות את ייעודה, עשויה להניב למשקיעים תשואה גבוהה על ההון שהשקיעו.

הפשרת קרקעות היא הליך מורכב יחסית, ולכן מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום אשר יש בידיהם הידע והכלים להכווין אתכם לפני ההשקעה הבאה והנכונה שלכם. אחד הפרמטרים החשובים ביותר בהשקעה מסוג זה הוא המיקום. יש הרבה קרקעות חקלאיות בישראל, אך לא כולן מיועדת להפשרה, בטח לא בטווח זמן יחסית קצר. לכן, המיקום הנכון והטיימינג הנכון הם קריטיים במקרה זה. בכדי להקל את משימת החיפוש ריכזנו עבורכם 5 פרויקטים מומלצים להשקעה לשנת 2022, אשר נמצאים בהליכי הפשרה מתקדמים.

איפה כדאי להשקיע בקרקע בשנת 2022?

הפרויקט הראשון ברשימה שלנו ממוקם באחת הערים האטרקטיביות בישראל – הרצליה. הרצליה ממוקמת במרכז הארץ, שוכנת לחוף הים התיכון ומלאה במקומות תרבות ופנאי. אולם הקסם האמיתי של הרצליה טמון בעובדה שהיא משלבת את כל האלמנטים של עיר גדולה ומרכזית יחד עם חוויית מגורים קהילתית ושקטה. סמוך לשדה התעופה בעיר, על גבול רעננה, שוכן שטח עצום וירוק אשר עתיד להפוך לשכונת מגורים ירוקה ומלבבת. השטח עצמו הוא בגודל של כ-1,500 דונם ועתיד לאכלס עשרות אלפי יחידות דיור בתכנון אורבני מוקפד וירוק. הקרקע עצמה נמצאת כיום בעיצומו של תהליך ההפשרה והיא כלולה בתכנית המתאר של העיר לשנת 2030. צפי התשואה להשקעה זו עומד על כ-20 אחוזים לשנה.

מעט צפונית להרצליה שוכנת רעננה – פנינה עירונית נוספת אשר יכולה בקלות להפוך להשקעה הבאה שלכם. רעננה נחשבת לאחת הערים החזקות והמוצלחות בישראל, היא אבן שואבת לחברות היי-טק וממוקמת גבוה בדירוג הסוציו-אקונומי של רשויות מקומיות בישראל. נוסף על כך, העיר ידועה בשל חיי התרבות העשירים שהיא מציעה לתושביה, מערכת החינוך המעולה, שלל ריאות ירוקות בלב העיר ואופי ומרקם קהילתי. פרויקט רעננה מול הפארק הכלול בתוכנית רע/2020 הוא פרויקט רחב היקף אשר עתיד לשלב שכונת מגורים בתכנון מוקפד לצד משרדים רבים ושטחי מסחר. הקרקע מהווה אופציה מצוינת להשקעה אשר עתידה להניב תשואה גבוהה ודו ספרתיות על הכסף. הקרקע בתוכנית רע/2020 שינתה את ייעודה בתאריך ה-30/3/2016 ונמצאת בתהליכי הפשרה מתקדמים. הקרקע צמודה לתשתיות כגון רכבת ישראל, כביש 531 המחבר את כל צירי האורך במדינת ישראל 2, 4, 20 ו-6. בנוסף, צפויים לקום במתחם כ-15,000 מ"ר שטחי מסחר ו-130,000 מ"ר מסחר בקומות קרקע ומשרדים. כאמור, הקרקע ברעננה מצויה בסוף הליך שינוי הייעוד, ונכון להיום כבר פורסמה תוכנית מפורטת לשכונה שבהמשך תביא לשינוי הסטטוס התכנוני ולמצב של קרקע זמינה לבניה. במצב זה תכפיל הקרקע את ערכה.

פורסמה תוכנית מפורטת לשכונה שבהמשך תביא לשינוי הסטטוס התכנוני ולמצב של קרקע זמינה לבניה. במצב זה תכפיל הקרקע את ערכה.

אחת הערים הצומחות והמתפתחות בישראל בשנים האחרונות היא לא אחרת מאשר חדרה. חדרה שוכנת ממש על "הגבול הצפוני" של מרכז הארץ ועתידה להתרחב בעוד כ-10,000 יחידות דיור, מלונות, מסחר ופארק גדול בסמוך לחוף הים כחלק מפרויקט רובע עיר ימים בחדרה. הפרויקט מתוכנן לקום במערב העיר ועתיד לכלול גם שטח לא מבוטל המיועד לעסקים ותעשייה. הפרויקט הוא חלק מתכנית המתאר העתידית של חדרה, חד/2020, אשר כבר אושרה, תוכננה והופקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. הפרויקט כולו עתיד להשתרע על שטח של יותר מ-2,000 דונם ועבודות הפיתוח תוכננו להתחיל בשנת 2020. גם השקעה בפרויקט זה צפויה להניב למשקיעים תשואה שנתית של עשרות אחוזים.

חד/2020, אשר כבר אושרה, תוכננה והופקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה

העיר אשר חותמת את רשימת הקרקעות המומלצות להשקעה בשנת 2022 היא הוד השרון, בה עומדים על הפרק שני פרויקטים מצוינים להשקעה. הוד השרון שוכנת במרכז הארץ וידועה באופייה הכפרי והקהילתי לצד הנגישות הגבוהה שהיא מציעה ללב ההתרחשות במדינה. הפרויקט הראשון עליו אנחנו ממליצים בהוד השרון הוא רכישת קרקע להשקעה הנכללת בתמ"א 1\48 (תוכנית הר\400 לשעבר) במתחם נוף הירקון. הפרויקט מתוכנן לקום בסמיכות לשכונות האיכותיות רמת הדר ורמות מנחם. תכנית תמ"א 1\48( הר 400 לשעבר) עתידה לאכלס אלפי יחידות דיור לצד שטחי מסחר ותעסוקה ונמצאת כיום בעיצומו של הליך הפשרת הקרקעות. רכישת קרקע להשקעה במתחם נוף הירקון בהוד השרון צפויה להניב למשקיע תשואה שנתיות גדולות במיוחד! פרויקט קרקעות מומלץ נוסף בהוד השרון הוא הר/1202. השטח הכלול בתוכנית הר/1202 שוכן בחלקה המזרחי של הוד השרון, וצפוי להכיל אלפי יחידות דיור לצד שטחי מסחר ומשרדים בסמוך לצירי תחבורה מרכזיים, דוגמת כביש 5, כביש 531 ותחנות רכבת. תוכנית הר/1202 נמצאת בשלבי הפשרה מתקדמים כאשר התוכנית המתארית הפרטנית למתחם כבר אושרה וקניית קרקע להשקעה בפרויקט עתידה להניב תשואה של עשרות אחוזים.

מתחם הר/ 1202 צפויה להכיל אלפי יחידות דיור לצד שטחי מסחר ומשרדים

בין אם תחליטו לרכוש קרקע להשקעה ברעננה, בהרצליה, בחדרה או בהוד השרון, צפויה לכם תשואה גבוהה על השקעה שכזו באזורים מבוקשים. כל אחת מהערים המוצגות ברשימה מראה עלייה עקבית בביקוש לנדל"ן ובתשואה על השקעות מסוג זה. הערים כולן ממוקמת במרכז הארץ או באזור השרון.

בתקופה בה מחירי הנדל"ן ממשיכים לעלות, השקעה בקרקעות המצויות בהליך הפשרה או בשלבי תכנון מתקדמים היא אופציה מצוינת להשקעה במחירים שפויים. בכדי לפשט את תהליך ההשקעה ולהפוך אותו לברור יותר, מומלץ להתייעץ עם חברה מקצועית אשר מסוגלת לספק לכם את כל המידע הרלוונטי והדרוש. החברה למימוש קרקעות מזמינה אתכם לעשות איתה את ההשקעה הבאה שלכם.

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל"ן והקרקעות? הירשמו עכשיו

ניוזלטר

רוצים להתעדכן בתכנים חדשים, ועידכונים בתחום הנדל"ן והקרקעות? הירשמו עכשיו